Başkandan Mesaj
Anasayfa | Duyurular | Üyelik | Bize Ulaşın
BORÇ SORGULAMA
tümünü listele
Derneğimiz Başkandan Mesaj

Başkandan Mesaj


          Defterdarlık Uzmanı olmak için, çok zor bir süreci hep beraber aştık ve bugünlere ulaştık. Çatısı altında olmaktan her zaman gurur duyduğumuz Maliye Bakanlığı, liyakat esasına dayanan bir görev dağılımı ile diğer kurumlardan farkını her zaman göstermektedir ve bu Bakanlığa mensup her unvandaki memur, muhakkak bilgi birikimi yüksek ve her alanda danışılan memurlar olmuştur. Bakanlığımızın açmış olduğu bu unvan, bizim için gerçekten çok ciddiye aldığımız ve uzmanlık alanımızda daha da ileri düzeyde bilgi birikimine sahip olacağımız bir gereklilik oluşturmuştur. Bakanlığımız içinde aktif rol almak ve üstüne düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmek öncelikli amacımızdı. Bunu da fazlasıyla yerine getirdik sanırım.

          Muhakkak ki unvanımızın yeni olması sebebiyle sıkıntılarımız olmuştur ve halen devam etmektedir. Bunları birlikte aşacağız.

           Şu bilinmelidir ki; bu unvanlar bize havadan verilmemiştir. Aksine Maliye Bakanlığında en zor verilen unvan bizim unvanımızdır ve buna herkesin saygı göstermesi zorunludur. Takvim olarak 3 yılda tamamlanan ve yaklaşık bir buçuk yıl suren bu süreçte bir yazılı, bir sözlü sınav ardından eğitim ve eğitim sonundaki tüm derslerden 70 barajı ile yapılan sınavlar ve ardından gelen tez aşamasıyla unvanımızı hak etmiş bulunuyoruz. Ardından yapılan sınavlarda yine aynı sıkıntılar devam etti ve hatta kadro bile doldurulmadı. Bizler; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda sayılan kariyer meslek grupları içersinde yer almaktayız ve KPSS sınavı ile mesleğe başlayan değerli meslektaşlarımızın geçirmiş olduğu süreç ortadadır.

          Çalıştığı birimlerin vazgeçilmezi olan meslektaşlarımız saygıyı hak etmektedirler. 666 sayılı KHK ile tüm Bakanlıklardaki uzmanlar hak ettiği değeri alırken, Kanunen aynı kariyer meslek sayılan bizler unutulmuş bulunmaktayız. Hem de kendi Bakanlığımız tarafından. Ancak hak eninde sonunda elde edilecektir.

          Bizim, uzmanlar olarak amacımız ise; Maliye Bakanlığı içerisinde aktif bir şekilde rol almak, üstüne düşen görevleri en iyi şekilde yerine getirmek, uygulama yanında öneri ve fikirleriyle mevzuata da katkılar sağlamak ve her daim bilgi donanımı tam ve kültürlü bir Maliye çalışanı olmaktır.

          Uzun ve yorucu sürecin ardından aldığımızla yetinmek,  kabuğumuza çekilmek değil, daha da ileri hedefler koyarak onlar için mücadele etmek ve her gün daha fazla çalışmak gerekmektedir.

          Gelecek için beni yok edip bizi yerleştirerek ve hiç kimseyi soyutlamadan çalışmak, Derneğimiz çatısı altında güzel işlere imza atmak ve gelen güzel sonuçları bireysel değil de birlik şekilde kutlamak ve kabullenmek gerektir.

          Hepimizin geçici olduğunun bilincinde olarak, devam eden süreçte her uzmanın üstüne düşen görevler olduğunun vakfiyetine vararak hep birlikte çalışmalıyız.

        Tüm hayatınızda; bedeninizden sağlığın, yüreğinizden mutluluğun, beyninizden huzurun ve yanınızdan sevdiklerinizin eksik olmaması dileğiyle iyi çalışmalar diliyorum.

 

Defterdarlık Uzmanları Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı
Cemil DEMİR

Adres : Mithatpaşa Caddesi No: 16/11 Kızılay / ANKARA
Telefon : -  Faks :-
E-Mail : defuzder@gmail.com